15.09.2015

Mistrzowie na wyciągniecie ręki – MultiSportowcy na LOTTO Warszawskim Memoriale Kamili Skolimowskiej!

W niedzielę, 13 września ponad 18 tys. widzów było świadkami jak Paweł Fajdek rzuca młotem na odległość 81.99, a paraolimpijczyk Bartosz Tyszkowski ustanawia rekord świata w rzucie dyskiem. Wśród kibiców było 300 uczestników programu MultiSport, dla których udział w tym wielkim lekkoatletycznym święcie był ogromnym przeżyciem!

Bilety na Memoriał były nagrodą dla zwycięzców Konkursu Fotograficznego „Jesteśmy lekkoatletami” – 14 prac zostało wyróżnionych przez jury złożone z przedstawicieli Instytutu Sportu oraz Fundacji Kamili Skolimowskiej, a jedną wskazali internauci. Grupa, która zdobyła Nagrodę Internautów  to MultiSportowcy z Tarłowa – zdjęcie prezentujące ich skok przez płotki zdobyło aż 859 „kciuków w górę” czyli kliknięć „lubię to” na naszym profilu na facebook'u, na który serdecznie zapraszamy. W albumie Konkurs Fotograficzny "Jesteśmy lekkoatletami" znajdziecie wszystkie konkursowe zdjęcia.

 

Po drabinie na PGE Narodowy! Od razu uspokajamy – nikt nie musiał wspinać się po jej szczeblach, aby obejrzeć Memoriał Kamili Skolimowskiej, ale to właśnie dzięki drabinie i własnej pomysłowości dzieci uczestniczące w zajęciach MultiSport w Suchożebrach (woj. mazowieckie) zdobyły bilety na te zawody.

 

Jedno z najciekawszych zdjęć nadesłał Artur Jakimowicz, opiekun grupy z Suchożeber. – Nikogo nie musiałem przekonywać do wzięcia udziału w tym konkursie. Od razu ustaliliśmy, że na fotografii muszą być wszystkie dzieci. Wpadliśmy też na pomysł, aby nawiązać do tradycji lekkiej atletyki, czyli rzutu na taśmę. Długo szukaliśmy odpowiedniego miejsca, aż wreszcie je znaleźliśmy – opowiada nauczyciel. Odpowiednie miejsce znaleźli w lesie trzy kilometry od szkoły. I przez trzy kilometry w jedną stronę i przez trzy z powrotem nieśli na zmianę drabinę, aby bezpiecznie przywiązać taśmę do dwóch drzew. Okazało się, że warto było.

 

Szkoła w Suchożebrach współpracuje z WLKS Siedlce, w którym trenerką jest Lidia Chojecka. Wielokrotna medalistka halowych mistrzostw Europy i świata oraz rekordzistka Polski w biegach średnich często tam zagląda szukając młodych talentów. Być może ktoś z grupy MultiSport zrobi kiedyś podobną karierę...

 

Słów kilka o Memoriale...

 

Memoriał poświęcony jest pamięci Kamili Skolimowskiej, mistrzyni olimpijskiej w rzucie młotem (Sydney 2000) i odbył się już po raz szósty. Tegoroczna edycja odbyłą się na PGE Narodowym i cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem kibiców. Rywalizacja rozpoczęła się o godzinie 14. Przez blisko trzy godziny kibice oglądali zmagania lekkoatletów na najwyższym światowym poziomie (startowało w sumie 14 medalistów z Pekinu). Wszyscy nasi złoci medaliści z Pekinu - Anita Włodarczyk, Paweł Fajdek oraz Piotr Małachowski pokazali się z dobrej strony wygrywając swoje konkursy. Wisienką na torcie był bieg na 100 metrów, w którym Asafa Powell uzyskał czas 10.01. Wielkie brawa zebrali też rywalizujący równolegle paraolimpijczycy.

Wszystkim lekkoatletom serdecznie dziękujemy za wielkie sportowe emocje. Mamy nadzieję, że wszystkim MultiSportowcom podobała się "Królowa Sportu" w takim wykonaniu!