07.12.2015

Jest trickboard, jest zabawa – nagrody dotarły do Tarłowa

Uczestnicy programu MultiSport ze Szkoły Podstawowej w Tarłowie (woj. świętokrzyskie) odebrali nagrodę internautów za zwycięstwo w konkursie „Jesteśmy kibicami” – zestawy do slackline i trickboardu. Odebrali i od razu wzięli udział w warsztatach, które przeprowadzili wykwalifikowani instruktorzy tej drugiej dyscypliny.

W sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Tarłowie spotkali się uczniowie, w tym oczywiście multisportowcy, nauczyciele, przedstawiciele Instytutu Sportu (krajowy operator programu), Świętokrzyskiego Zrzeszenia LZS w Kielcach (operator wojewódzki) oraz władz gminy i powiatu. Do nagród przewidzianych w regulaminie konkursu wójt dodał upominki za zajęcie pierwszego miejsca w zawodach międzywojewódzkich w Zamościu i podziękował młodym sportowcom za rozsławianie ziemi tarłowskiej.

 

Po części oficjalnej młodzież i opiekunowie przystąpili do zajęć warsztatowych. Z dużą ciekawością i zaangażowaniem poznawali kolejne elementy trickboardu. To tylko z pozoru łatwa dyscyplina sportu, więc nie obyło się bez upadków, ale młodzież tarłowskiej szkoły już nie raz pokazała, że potrafi walczyć i zmagać się z przeciwnościami. Było dużo radości i niespodziewanych sytuacji, a nad wszystkim czuwali trenerzy, służący radą i pomocą. Na koniec odbył się mały konkurs, w którym drobne upominki za triki dostali Weronika Stawiarska, Maciek Czyż i Kuba Wasilewski.

 

Swych sił na trickboardzie spróbowali także przedstawiciele Instytutu Sportu i WZ LZS oraz nauczyciele wychowania fizycznego. Zabawa była przednia i dała wiele radości wszystkim uczestnikom.